خانه تکانی باغ گلها برای میزبانی از مسافران نوروزی

سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان خبر داد:
خانه تکانی باغ گلها برای میزبانی از مسافران نوروزی
   
به گزارش ایمنا: سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان این که اصفهان هر ساله در ایام نورورز میزبان خیل کثیری از مسافران است، گفت: از این رو باغ گلهای این کلان شهر برای میزبانی هرچه بهتر از مسافران و شهروندان نصف جهان در این ایام خانه تکانی را آغاز کرده است.


شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۶
به گزارش ایمنا، داریوش فتحی با اشاره به اهمیت باغ گلها و استقبال شهروندان و مسافران نوروزی از این باغ در ایام نوروز اظهار داشت: در سال جاری به جهت افزایش جذابیت این باغ اقدامات قابل توجهی انجام شده است.
وی به افزایش تنوع گونه های گیاهی در باغ گلها اشاره و خاطر نشان کرد: با توجه به این که این باغ میزبان بیش ۶۰۰ گونه گیاهی است برای سال جاری نیز ۸۰ گونه گل فصلی به این مجموعه اضافه شده است.
” طرح باغ فرانسوی، کلکسیون گلهای پیازی و کلیکسیون فلاور باکس ها یا جعبه های گل برای نوروز ۹۱ به این مجموعه اضافه شده است “
وی با تاکید بر این که باغ گلهای شهر اصفهان از لحاظ تنوع گونه ای پس از باغ ملی گیاهشناسی ” طرح باغ فرانسوی، کلکسیون گلهای پیازی و کلیکسیون فلاور باکس ها یا جعبه های گل برای نوروز ۹۱ به این مجموعه اضافه شده است “
 کرج در جایگاه دوم قرار دارد، گفت: طرح باغ فرانسوی، کلکسیون گلهای پیازی و کلکسیون فلاور باکس ها یا جعبه های گل برای نوروز ۹۱ به این مجموعه اضافه شده است.
سرپرست سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اضافه کرد: طرح باغ ژاپنی و طرح فرش ایرانی با تار و پودی از گل های جدید و متنوع نیز در سال جاری در این مجموعه تعبیه شده است.
وی باغ گلهای اصفهان را در کشور منحصر به فرد برشمرد و خاطر نشان ساخت: این باغ با 5/6 هکتار وسعت بیش از ۶۰۰ گونه گیاهی از اقلیم های مختلف از جمله درخت، درختچه، گلهای فصلی، پیازی، پوششی و گیاهان گوشتی را در خود جای داده است.
فتحی با بیان این که باغ گلهای اصفهان فضایی دلپذیر را دل اقلیم خشک نصف جهان فراهم کرده است، گفت: باغ صخره‌ای، باغ ژاپنی، باغ فرانسوی، کلکسیون گیاهان دارویی، کلکسیون گیاهان پوششی، کلکسیون درختان و درختچه ها، طرح فرش ایرانی، کلکسیون گیاهان گوشتی و کاکتوس ها و مجموعه پرچین های تو در تو یا لابیرنت در دل فضای زیبایی این باغ طراحی شده اند.
” این باغ با 5/6 هکتار وسعت بیش از ۶۰۰ گونه گیاهی از اقلیم های مختلف از جمله درخت، درختچه، گلهای فصلی، پیازی، پوششی و گیاهان گوشتی را در خود جای داده است “
وی با بیان این که باغ گل‌ها از سال ۷۵ به مجموعه ” این باغ با 5/6 هکتار وسعت بیش از ۶۰۰ گونه گیاهی از اقلیم های مختلف از جمله درخت، درختچه، گلهای فصلی، پیازی، پوششی و گیاهان گوشتی را در خود جای داده است “ دیدنی‌های شهر اصفهان اضافه شد، خاطر
نشان کرد: این باغ یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تفریحی شهر محسوب می‌شود و توسعه بیش از پیش آن در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفته است.
فتحی با بیان اینکه سالانه ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برای نگهداری از بخش‌های مختلف این باغ هزینه می‌شود، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته، این باغ در تمام فصول سال زیباست و در طول سال چندین مرحله گل کاری در آن صورت می گیرد تا این باغ در چهار فصل جذابیت خود را حفظ نماید.
وی ادامه داد: شهرداری اصفهان تمام تلاش خود را به کار بسته است تا نصف جهان همچنان همانند نامش جزو برترین‌ها قرار گیرد که الگو‌برداری از باغ گل‌ها توسط تعدادی از شهر‌های خواهر خوانده و تحسین شهرداری اصفهان به دلیل ایجاد چنین فضایی خود گویای موفقیت‌های این مجموعه بوده است.
وی در پایان یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان پارکها را آموزش شهروندان در جهت آشنایی بیشتر با فضای سبز و نگهداری بهتر از این موهبت الهی خواند و اضافه کرد: از این رو این سازمان کلاس‌های آموزشی از جمله آشنایی با گل ها و گیاهان زینتی، گل های آپارتمانی، سبزی کاری در منزل، پرورش کاکتوس و ساخت تراریوم را به صورت رایگان برای شهروندان برگزار می کند.

 

چند سالی هست که باغ گل ها نرفتم.آخرین زمانی که رفتم چندان چنگی به دل نمی زد.از اونجا که آدم سخت گیر و ریز بینی هستم توقع داشتم باغ گل های خیلی زیبایی را شاهد باشم.ولی متاسفانه نبود.مشکل در طراحی هاست.خیلی ساده طراحی می کنند.با چندتا باغچه دایره ای ساده و پخش و گل های نچندان متنوع.فکر می کنم برای طراحی ها بهتر هست نقشه هوایی تهیه بشه و روی اون طراحی های پیشرفته و خلاقانه ای انجام بشه.سعی کنند در طراحی ها و چیدمان ها بعد داده بشه.طوری که بیننده روی سطح بتونه طرح های سه بعدی ببینه.اجازه بدند خلاقیت انسانی توی این باغ شناور بشه.نمی دونم چرا خلاقیت های ما ایرانی ها اینقدر کور و خواب هست؟اگه مسئول مربوطه طراحی شهری اصفهان بودم زیبایی شهر را 100 درصد متنوع تر و جذاب تر می کردم.درست همین حالا هم اصفهان در زیبایی سرآمد هست ولی به نظر من خیلی ناچیز هست.اصفهان ما باید همیشه بهشت زمین باشه.اصفهان دوستت دارم.

/ 0 نظر / 14 بازدید