دوران ما ،دوران هرج و مرج

واقعاً تو زمونه بدی داریم زندگی می کنیم.همه جای دنیا را داره هرج و مرج فرا می گیره.دروغ و فریب تو همه جا اپیدمی شده.به هیچ رسانه ای نمی شه اعتماد کرد.داخلی و خارجی فرقی نداره.اونقدر مشکلات جهان زیاد شده که هر کی برای حفظ منافع خودش هر دروغی را واقعیت و هم واقعیتی را دروغ جلوه می ده.خیلی سخت هست که بشه بین راست و دروغ تفکیک قائل شد.

اوضاع روابط کشومون با خارج هم روز به روز داره بدتر می شه.عاقبت مون چی می شه نمی دونم.تو کشور خودمون مشکلات و گرفتاری ها و بی قانونی و فساد بیداد می کنه.از اون طرف غربی ها هم دارند به کشورمون فشار وارد می کنند.کشورهایی که دم از دموکراسی می زنند با انواع تحریم ها در واقع دارند دموکراسی را زیر سوال می برند و مردم ایران را آزار می دند.قطعاً هدف شون هم این هست نارضایتی مردم از حکومت افزایش پیدا کنه و باعث اغتشاش و انقلاب درونی بشه.اون ها خودشون می دونند که در گیر شدن با مردم ایران که قطعاً برای رسیدن به منافع خودشون هست نه رضایت مردم ایران به نفع شون نیست.ایران عراق و افغانستان و ... نیست که به راحتی بتونند برشون مسلط بشند.

چند وقت قبل که بحث حمله نظامی به ایران پیش اومد تحلیل خودم این بود که غربی ها تا وقتی سفرا شون تو ایران هستند همچین کاری نمی کنند ولی با حمله دیروز عده ای به سفارت انگلیس و خبر خروج انگلیسی ها از ایران و همینطور خبر خروج سفرای نروژ و آلمان که بعضی خبرگزاری های رسمی و غیر رسمی منتشر کردند اون دلیل من برای اجتناب غرب از حمله به ایران باطل می شه.اگه غربی ها به مرور سفرا و نمایندگان شون را از ایران خارج کنند احتمال حمله نظامی به ایران خیلی قوت می گیره.

همیشه سعی کردم آدم میانه رویی باشم.میانه رو به این معنی که به خاطر کارشکنی های غربی ها علیه کشورم ضعف های مسئولان کشورم را نادیده نگیرم و بالعکس کشورم و دینم را به صرف نارضایتی از مسئولان و رفتار و اعمال شون به اجنبی بفروشم.

ایران را در تمام طول تاریخ خود مردمش ساختند نه اینکه اجنبی بیاد و آبادش کنه و ایرانی نیستیم اگه نتونیم پس مشکلات و نابسامانی های کشورمون بر نیایم و منتظر حضور بیگانگان برای حل مشکلات مون باشیم.امیدوارم این دوران سخت به زودی به پایان برسه و شاهد شکوه گذشته ایران زمین و حضور واقعی دین اسلام در زندگی و اجتماع و خانواده هامون باشیم.

خدایا هیچ وقت ما را به حال خودمون رها نکن.

خدایا توفیق تغییر و تحول مثبت در زندگی فردی و اجتماعی را بهمون عنایت کن.

/ 1 نظر / 16 بازدید