چند خطی از اولین سفر به کیش

بالاخره و به طور ناگهانی توفیق شد که سفری به کیش داشته باشم.واقعاً هوا خوب بود.دمای هوا با اصفهان حدود 18-19 درجه ای فرق داشت.

وقتی وارد آسمان کیش شدیم با یک جزیره بیابانی مواجه شدم.فکر نمی کردم کیشی که اینقدر ازش تعریف می کنند اینجور باشه.درصد کوچیکی از این جریزه سبز هست وبقیه بیابانی که البته خب اینم بر می گرده به مرجانی بودن اون و اینکه گیاهی روش سبز نمی شه.همین هم که هست از خاک هایی هست که وارد جزیره شده.

اما شهر تمیز و خوبی بود.ماشین ها همه نو و خوب.خیلی دود ماشین ندیدم.قوانین راهنمایی و رانندگی هم تا حدود 90 درصد رعایت می شد که تعجب آور بود.اینکه راننده ها پشت خط عابر پیاده بایستند برای من اصفهانی جالب بود.کاش که همه جا همین جور بشه.

از طرف دیگه جالب این بود که اونجا آهنگ و ترانه های مجاز و غیر مجاز با هم بود.منعی ندیدم.شاید قصد این باشه که با این روش از سفر ایرانی ها به خارج کشور جلوگیری بشه اما بعید می دونم این راه جواب بده.

از قیمت ها بگم که فوق العاده گرون بود و بعضی مواقع از قیمت های اصفهان هم گرون تر بود.منتهی مزیت فروشگاه ها اونجا تنوع اجناس شون بود.تو اصفهان تنوع خیلی کم هست و انتخاب ها محدود ولی تو کیش زیاد هست منتهی گرون.

برای حداقل هزینه سفر به کیش که راضی برگردی باید نزدیک 1 میلیون برای تفریح خرج کنی و 2-3 میلیون برای خرید.ما که برای 2-3 روز فقط قصد استراحت و تفریح داشتم که خدا را شکر محقق شد.حرف در مور سفرمون زیاد دارم ولی همینقدر کافی هست.

راستی این دومین سفر متاهلیم بود.

/ 0 نظر / 13 بازدید