یک نمونه عینی از ضعف کیفیت آموزشی

چند سال قبل تو یه موسسه آموزشی معتبر و اسمی تو اصفهان کارآموز بودم.دفتر کار واحد کامپیوترشون توی سایت اصلی شون بود.یعنی طرف راست میز کار دفتر بود و سمت چپ محل سایت و رایانه های کلاس بود!!!هر دو توی یه سالن بود.

ارباب رجوع ها که می خواستند برای ثبت نام و پرس و جو در مورد دوره ها وارد بشند در را که باز می کردند اولین چیزی که می دیدند یه کلاس با تعداد زیادی دانشجو بود.اینه که فکر می کردند اشتباه اومدند.در را می بستند و می رفتند تا بعد از سوال از افراد دور و بر دوباره بر می گشتند و خیلی محترمانه سر را به اجبار زیر می انداختند و می یومدند پیش مسئول واحد.

به این ترتیب به عنوان مشکل دوم نظم و آرامش کلاس هم بهم می خورد.

مشکل ریزتر هم این بود که جانمایی میز دفتر کار طوری بود که با نیمه باز شدن در پیدا نبود و فقط خود کلاس قابل دیدن بود.

خلاصه می بینید چقدر راحت تو کشور ما کیفیت زیر سوال می ره؟چرا باید دفتر کار با کلاس تو یه مکان باشه؟چرا عقل افراد به این نمی رسه که جانمایی میز کار طوری باشه که دیده بشه . باعث سردرگمی مشتری ها نشه؟

خلاصه کلماتی مثل مشتری مداری و  کیفیت و ... هنوز واژه های گمنامی هست برای خیلی از ماها.کارهای پیچیده و سخت و هزینه بری نیست ولی اولاً مشتری برامون ارزش نداره و ثانیاً حاضر نیستیم فکر مون را بکار بندازیم.توجه ساده به این مسائل در آخر منجر به منافع مالی برای ما می شه ولی واقعاً چرا بهش توجه نمی کنیم؟

/ 1 نظر / 12 بازدید
سید علیرضا رئیسی

سلام به شما دوست گرامی آقا محمد گل جالب بود بهره مند شدم جالب بود [گل]