به بهانه خبر تخریب خانه تاریخی

متسفانه ما به لحاظ اهمیت به تاریخ هم از بعد دولتی ضعیف هستیم و هم مردمی.

دولت و مسئولان میراث فرهنگی اونطور که باید پیگیر مسائل تاریخی کشور نیستند و از طرفی هم به دنبال کمک واقعی و عملی به بخش خصوصی برای حمایت از میراث تاریخی و فرهنگی مون نیستند.بیشتر حرف هست و طرح های مصوب غیر کاربردی.اگه کسی بخواد تو زمینه میراث فرهنگی کار کنه اولاً رسیدن به هدف به خاطر پیچیدگی ها و کاغذ بازی ها سخت هست و ثانیاً دولت تسهیلات و امکانات لازم را نمی تونه براشون فراهم کنه.

 

اما به لحاظ مردمی؛ همین آمریکایی ها که شاید 300 سال تاریخ بیشتر نداشته باشند چنان برای خانه های تاریخی خودشون اهمیت قائل هستند و براشون اعتبار خانگی به حساب میاد که حتی اگه قرار باشه نقل مکان کنند هزینه جابجایی خانه شون را هم توسط متخصصین می پذیرند تا از میراث خانوادگی شون پاسداری کنند.اون وقت تو کشور ما اونقدر از این خونه ها با قدمت خیلی بالاتر و تزئینات زیبا تر هست ولی به راحتی اونها را خراب می کنیم.برای یک مشت پول و حرص ثروت اعتبار تاریخی و خانوادگی و کشور مون را خدشه دار می کنیم.

واقعاً که بد فرهنگی تو جامعه ما بی داد می کنه.

/ 1 نظر / 15 بازدید
کلاس داستان نویسی

با سلام: آغاز ثبت نام ترم جدید کلاس های آموزش داستان نویسی پیشرفته با حضور استاد ابوالفضل درخشنده در فرهنگسرای های سرو، شفق ، رسانه و دانشگاه صنعتی شریف. با ارایه مدرک معتبر مورد پذیرش و ارزشیابی در تمامی مراکز علمی و دولتی داخل و خارج کشور. علاقمندان برای شرکت در کلاس های فوق با معاونت آموزش فرهنگسرای های ذکر شده تماس حاصل نمایند. فرهنگسرای رسانه : میدان حضرت ولی عصر (عج) تلفن: 88890838 فرهنگسرای سرو : خ ولی عصر(عج) بالاتر از پارک ساعی . تلفن : 88651786 فرهنگسرای شفق : خ یوسف آباد . تلفن : 88712839 دانشگاه صنعتی شریف : خیابان انقلاب اسلامی – نرسیده به میدان آزادی . تلفن: 66165821 لطفا جهت دریافت کتاب های آموزش داستان نویسی پیشرفته از لینک زیر استفاده فرمایید. با تشکر http://derakhshandeh.org/Payments.aspx