بیانیه بازیکنان تیم ملی فوتبال درباره نصرتی


بازیکنان حاضر در اردوی تیم ملی فوتبال ایران با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به آنچه "سلامت" این بازیکن خواندند،‌ خواستار توجه به سابقه این بازیکن در رای صادره شدند.
 به گزارش آفاق به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، متن کامل این بیانیه که به امضای کلیه بازیکنان حاضر در اردو، کادر فنی و سرپرست تیم رسیده به این شرح است:

بنی آدم اعضای یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به در آورد روزگار، دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی غمی، نشاید که نامت نهند آدمی

هدف از نوشتن این چند خط و امضاهای زیر آن نه تنها جمع کردن طومار نیست، بلکه محکوم کردن حرکات ناشایستی است که می‌تواند به فرهنگ و آبروی صنف پرطرفدار فوتبال که ما بازیکنان تیم ملی نیز جزیی از آن هستیم، آسیب جدی برساند.

ما بازیکنان تیم ملی که روزها و شب‌های بسیاری را کنار یکدیگر گذرانده‌ایم وظیفه خود می‌دانیم در این برهه که هجمه سنگینی علیه یکی از بازیکنان باسابقه، موثر و خوش اخلاق تیم ملی ایجاد شده با شناختی که از آقای محمد نصرتی داریم، سوگند یاد کنیم: "در جریان اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش تعمدی در کار نبوده است. محمد نصرتی حتی در محافل بسیار خصوصی و به هنگام شوخی‌های خودمانی مرتکب حرکات خارج از عرف نشده است."

همین بس که تمامی افراد دست اندرکار از مدیران و مسوولان فوتبال گرفته تا مربیان و همبازیان محمد نصرتی و همچنین اصحاب رسانه‌ها شناخت کافی از این بازیکن دارند و می‌توانند در مورد خصوصیات اخلاقی، گفتاری و رفتاری وی شهادت دهند.

یادمان نرود شش سال قبل تیم ملی ایران با گل محمد نصرتی به بحرین پس از سالها به صورت مستقیم به جام جهانی صعود کرد.

انتظار داریم اکنون و در آستانه دیدار ایران و بحرین سوگند بازیکنان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران نادیده گرفته نشود.

اهل کاغذ بازی و بازی با کلمات نیستیم، آنچه در دلمان بود را به زحمت روی کاغذ آوردیم.

با تشکر

بازیکنان تیم ملی جمهوری اسلامی ایران

 

در مورد اتفاقات اخیر چند مورد را باید بگم:

1-این اتفاقات غالباً توسط بازیکنان دو تیم سرخابی اتفاق می افته که بیشتر به خاطر تکبر بیش از حدی هست که تو این تیم ها دچارش می شند و با رفتن از این تیم ها مشکلات اخلاقی شون معمولاً بر طرف می شه.شاید به خاطر شهرت کاذبی هست که تو این تیم ها دچارش می شند.

2-شخصاً برام قابل قبول نیست که حرکت نصرتی عمدی درش نباشه.یعنی روحی دست این بنده خدا را گرفته و اون حرکات را انجام داده؟یا مست و ملنگ بوده که اون رفتار را کرده و غیر ارادی بوده؟

3-بهتر هست مدیران مسئولان و افراد حامی به فکر رفع این مشکلات به طور اصولی باشند.نه ماست مالی کردن.

4-بنده هم اعتقادی به نابود کردن این بازیکنان ندارم.یعنی نباید سال ها زحمتش که به اینجا رسیدند نابود بشه.این ها سرمایه های مادی زیادی براشون هزینه شده که به اینجا رسیدند و باید اصلاح بشند.اما جرایم شون باید سنگین باشه تا درس عبرتی برای بقیه بازیکنان باشه

5-رسانه ها باید از توجه بیش از حد و افراطی به تیم های سرخابی و مدیران و مسئولان و بازیکنانشون دست برداند و عادلانه تر نسبت به بقیه تیم ها و افراد برخورد کنند تا شاهد از خود برتر بینی چنین بازیکنانی نباشیم که نتیجه اش می شه همچین حرکاتی؟بهتر نیست رسانه ها با تحریم خبری این تیم ها اعتراض شون را نشون بدند؟شک نکنید رسانه ها هم در این اتفاقات نقش پررنگی دارند چون بعضی ها را بیش از ظرفیت شون بزرگ کردند.

/ 0 نظر / 14 بازدید