ماجرای متروی اصفهان و تخریب آثار باستانی

این روزها و بهتره بگم سال های اخیر هیاهوی زیاد بر سر عبور مترو از خیابان چهارباغ و نزدیکی پل سی و سه پل و ... بوجود اومده.نمی دونم کی مملکت ما کارهاش رو اصول می شه و از لحظه ای کاری خارج می شه.

پروژه متروی اصفهان سال ها پیش شروع شد.شاید از اون موقع تا حالا بیش از 15 سال گذشته.امکان سنجی و بررسی های اولیه را یادم هست که خارجی ها و اگه اشتباه نکنم استرالیایی ها انجام دادند.یعنی اون ها نمی دونستند که محور چهارباع یه محور تاریخی هست و باید مسیر دیگه ای را انتخاب کنند؟یا اینکه نمی دونستند بستر رودخانه خاکش فلان هست و امکان ریزش داره و از این قبیل حرف ها؟چرا دلسوزان آثار تاریخی اون موقع که باید جلوی کار را نگرفتند که حالا که میلیاردها پول تو این پروژه هزینه شده صدای اعتراض شون در اومده؟چرا همیشه ما ایرانی ها وقتی به مشکل می خوریم یاد اعتراض می یوفتیم؟چرا از قبل فکر همه چیز را نمی کنیم؟

امیدوارم که برای آثار تاریخی در مسیر مترو اتفاقی نیوفته ولی اگه افتاد همون کسایی که الان صدای اعتراض شون در اومده کم از بقیه مقصر نیستند.امیدوارم گروه های فعال در زمینه محیط زیست و فرهنگ و تاریخ درس بگیرند و از حالا به فکر آینده باشند.البته بحث گروه های مردمی یا NGO ها هم یه موضوع دیگه است که در آینده در موردش بیشتر حرف می زنم.

/ 2 نظر / 16 بازدید
alipour

بسم الله الرحمن الرحيم بيش از 2 سال از فعاليت ما گذشت و عنوان بزرگترين بنگاه پخش بازديد در آسيا را کسب نموديم بر طبق آمار رسمي سايت الکسا پيسي رنک رتبه ي اول در بين سايت هاي افزايش ترافيک را داراست. درنتيجه بالاترين تعداد آپي واحد را در اختيار دارد با افتخار اعلام ميداريم که سايت پي سي رنک با نمايش سايت شما براي ميليون ها ايراني بهترين گزينه براي تبليغات در ايران شده است. شمارشگر سايت خود را به معناي واقعي کلمه منفجر کنيد p30rank.ir http://p30rank.ir رايگان

دوستانIt

سلام ممنون که وبو را لینک کردید... من هم وب شما را با نام دیدگاه اصفهانی لینک میکنم....[گل]