اصفهان و اولین بارش باران پس از حدود یکسال

خب خدا را شکر دیروز اولین بارون اصفهان در فصل پاییز بارید تا کمی امیدوار بشیم که آسمون اصفهان اونقدرها هم خسیس نشده.

یکماه از فصل پاییز گذشته و هوا فقط کمی صبح و شب ها خنک شده و میونه روز هنوز گرم هست.الان در دومین ماه فصل پاییز هستیم که اولین بارش بارون را شاهد بودیم.وقعاً نگران کننده هست.سال گذذشته بود که در فصل زمستون حدود یک هفته به خاطر آلودگی هوا ادارات و مدارس تعطیل شدند.امسال هم شرایط بدتر نباشه بهتر نخواهد بود.بعید می دونم امسال اگه باز آلودگی مثل سال قبل باشه تعطیلی ها تکرار بشه.اگه هم باشه کمتر از سال قبل خواهد بود.

متاسفانه کارخونه جات اصفهان چندان به مسائل محیط زیست و آلودگی هوا توجه نمی کنند و اکثراً کارهاشون در حد شعار هست.

از طرف دیگه هم روز به روز بر تعداد ماشین ها تو شهر افزوده می شه و هیچ نظارت و کنترلی روی ورود ماشین ها به شهر نیست.کارخونه جات ماشین سازی می سازند و مردم می خرند.دیگه ماشین چندان وسیله لوکسی نیست و هر کسی الان بخواد می تونه بخره.اونم چه ماشین های با کیفیتی!!!؟

یه دلیل دیگه آلودگی شهر اصفهان هم توسعه بزرگراه ها و رینگ های ترافیکیش هست که از کناره های مرکز شهر می گذرند و از اونجا که اصفهان در مرکز ایران هست و خیلی از خودروها برای عبور از اصفهان از این بزرگراه ها عبور می کنند بار آلودگی شون روی دوش اصفهان خواهد بود.یعنی علاوه بر آلودگی های خودروهای شهر اصفهان خودروهای گذری از اصفهان هم آلاینده هاشون نصیب شهر و مردم اصفهان می شه.

چه پارسال و چه امسال اصفهان کمترین روز هوای پاک را در کشور داشته و این جور که پیش می ره خواهد داشت.شدت آلودگی کمتر از تهران هست ولی به خاطر اقلیم اصفهان روزهای آلوده اش بیشتر از تهران هست.چون اصفهان در یک دشت قرار داره ولی تهران در دامنه کوه.اینجا هوا رکورد بیشتری داره و آلودگی ها تقریباً همیشه هستند.

تنها امید اصفهانی ها برای کاهش آلودگی ها به خدا و بارون رحمتش هست.ما که امیدی به مسئولان کشوری و شهری نداریم.فقط خدا.

/ 2 نظر / 16 بازدید
همخونه دات کام

------------------------------ پورتال همخونه دات کام افتتاح شد ------------------------------ همخونه دات کام اولین و تنها وب سایت جستجوی خانه دانشجویی در ایران لطفا برای حمایت از همخونه دات کام به ما لینک دهید.

محسن

سلام حالتون خوبه ؟ وبلاگ بسیار خوبی دارید امیدوارم موفق باشین . یه پیشنهاد برای افزایش آمار بازدیدهاتون دارم که می تونید خیلی راحت لینکتون رو در سایت ما به صورت رایگان ثبت کنید و روزانه بیش از 1000 بازدید کننده دریافت کنید . پس حتما به سایت ما سر بزنید . www.p48.ir