دیدگاه اصفهانی
یک وبلاگ از یک اصفهانی برای اظهار نظر در هر موردی البته به زبان خودمونی 
نويسندگان
لینک دوستان

چند روز قبل به خاطر گرفتن یه ریز نمرات برای تطبیق واحد مجبور شدیم از اصفهان بریم اردستان.فقط برای یه برگه ریز نمرات حدود 120 کیلومتر را رفتیم.فکر کنم تو کشورهای توسعه یافته دیگه دستگاه فکس هم کم کم دموده بشه ولی تو کشور ما هنوز اعتقادی بهش نیست.کاری را که ظرف چند دقیقه می شه انجام داد را باید نصف روز وقت گذاشت.تازه این همه راه رفتیم و چند تن از مسئولان دانشگاه مقصد نبودند گفتند ما خودمون براتون می فرستیم.در حالی که دانشگاه مبدا در اصفهان گفته بودند 2 ماه طول می کشه.والا اگه زمان هخامنشیان هم بود و با چاپار قرار بود این کار بشه یکماه بیشتر نمی شد.چرا؟

 

تا جایی که من می دونم تو دنیا چند تا شرکت هستند که کارت های اعتباری معروفی دارند مثل visa که با این کارت ها تو همه جای دنیا تقریباً می شه کارهای پولی و مالی را انجام داد.اما تو کشور ما هر کسی باید یه بافه کارت بانکی داشته باشه که هر کدوم یه جایی کار بده.یه جا عابر جواب نمی ده،یه جا کارت خون جواب نمی ده،یه جا هم اصلاً کارایی نداره.خلاصه این کارت ها بیشتر به درد جمع آوری کلکسیون می خوره تا راه افتادن کارها.سالی چند هزار و شاید میلیون از این کارت ها تهیه می شه با تمامی هزینه های جانبیش؟اگه به جاش یه کارت مناسب و فراگیر بود بهتر نبود؟با اون همه صرفه جویی چه کارها که نمی شد کرد؟چرا؟

 

خب چرا نداره؟ما جهان سومی هستیم و این ویژگی ما جهان سومی هاست.

[ ۱۳٩٠/٧/۳٠ ] [ ٤:٢٠ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

خبرگزاری ایمنا: رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: چهارمحال و بختیاری به عنوان اولین استان ذی نفع از اجرای طرح و سد بهشت آباد، آبرسانی را برای مردم منطقه خود مقدور می کند که متاسفانه بدنامی بهشت آباد بر سر اصفهانی ها مانده است.


شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۶
” ذی نفعان طرح بهشت آباد استان های یزد، کرمان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان هستند ولی مسئولان چهارمحال وبختیاری و خوزستان آن را از چشم اصفهانی ها دیده و با این استان سرجنگ دارند “
حسین محمدرضایی امروز در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایمنا، با اشاره ” ذی نفعان طرح بهشت آباد استان های یزد، کرمان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان هستند ولی مسئولان چهارمحال وبختیاری و خوزستان آن را از چشم اصفهانی ها دیده و با این استان سرجنگ دارند “ به این که طرح بهشت آباد
برای شرب و صنعت فلات مرکزی در نظر گرفته شده، اظهار داشت: ذی نفعان طرح بهشت آباد استان های یزد، کرمان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان هستند ولی مسئولان چهارمحال وبختیاری و خوزستان آن را از چشم اصفهانی ها دیده و با این استان سرجنگ دارند.
وی با بیان این که به دلیل واقع شدن سرشاخه های کارون در قعر دره ها، هم اکنون برداشت آب برای چهارمحالی ها مقدور نیست، افزود: با اجرای طرح و سد بهشت آباد سالانه ۲۵۰ میلیون متر مکعب به چهارمحال و بختیاری آبرسانی می شود ولی مسئولان این استان به دلیل لجبازی با اصفهان با این طرح مخالفت می کنند.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان، تصریح کرد: در طرح بهشت آباد حق آبه زیست محیطی و اکوسیستم رودخانه کارون به میزان ۲۵۰ میلیون متر مکعب در سال برای زنده بودن حیات ” نمایندگان چهارمحال و بختیاری با تحریک نمایندگان خوزستان موجب شدند تا نماینده این استان در نطق پیش از دستور مجلس تهدید به استعفا در صورت اجرای طرح بهشت آباد کند که اگر امورات مجلس و این گونه طرح ها با استعفا پیش رود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد “
زیر دست سد بهشت آباد در نظر گرفته ” نمایندگان چهارمحال و بختیاری با تحریک نمایندگان خوزستان موجب شدند تا نماینده این استان در نطق پیش از دستور مجلس تهدید به استعفا در صورت اجرای طرح بهشت آباد کند که اگر امورات مجلس و این گونه طرح ها با استعفا پیش رود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد “ شده که نگرانی مردم و مسئولان خوزستان در خصوص این
طرح بی مورد است.
وی در خصوص این که چرا نمایندگان اصفهان در مجلس در برابر طرح بهشت آباد کوتاه آمده اند، بیان داشت: نمایندگان چهارمحال و بختیاری با تحریک نمایندگان خوزستان موجب شدند تا نماینده این استان در نطق پیش از دستور مجلس تهدید به استعفا در صورت اجرای طرح بهشت آباد کند که اگر امورات مجلس و این گونه طرح ها با استعفا پیش رود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.
محمدرضایی خاطرنشان کرد: نمایندگان ذی نفع بهشت آباد در مجلس ۴۰ نفر هستند که آنها نیز می توانند تهدید به استعفا کنند ولی این اقدام عمل مناسبی نیست.
وی در ادامه با تاکید براین که اجرای طرح بهشت آباد راهگشای مشکلات شرب و صنعت اصفهان خواهد بود، گفت: با افتتاح این طرح حداقل قسمتی از حق آبه کشاورزان حق آبه دار زاینده رود که از سوی صنعت و شرب گرفته شده آزاد می شود و شهر اصفهان از حالت کویری خارج می شود.
رئیس انجمن حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با اشاره به این که قرار است آبان ماه امسال آب برای کشت کشاورزان شرق اصفهان باز شود، افزود: کشاورزان شرق اصفهان خود را برای کشت آبان ماه آماده کرده اند و هیچ عذری از سوی مسئولان آب منطقه ای را نمی پذیرند.

 

[ ۱۳٩٠/٧/۳٠ ] [ ٤:۱٢ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان :
نگاه بد بینانه و افراطی به نصب مجسمه در اصفهان وجود دارد

 
خبرگزاری ایمنا:عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت:به دلیل نگاه بد بینانه و افراطی به المانهای شهری به نصب مجسمه و تندیس توجه ویژه ای نشده و هر طرحی در این زمینه رد شده است.
شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۰ - ۱۶:۰۹
به گزارش ایمنا، علیرضا نصر با بیان این مطلب افزود: می توانیم بسیاری از داشته های خود را در قالب نصب تندیس های مشاهیر، نام آوران، هنرمندان و شهدا به منصه ظهور برسانیم اما متاسفانه در این رابطه به صورت افراطی نگاه شده به همین دلیل گامی برای نصب مجسمه در سطح شهر برداشته نشده است.
” همه دستگاه ها و ارگان ها باید در رسیدن به ارزش های هشت سال دفاع مقدس و شناخت شهدا و زندگی آنها به نسل جوانی که از نزدیک جنگ را ندیده و لمس نکرده اند اهتمام گسترده تری ورزند “
وی با اشاره به این ” همه دستگاه ها و ارگان ها باید در رسیدن به ارزش های هشت سال دفاع مقدس و شناخت شهدا و زندگی آنها به نسل جوانی که از نزدیک جنگ را ندیده و لمس نکرده اند اهتمام گسترده تری ورزند “ که بسیاری از مجسمه ها و المان های شهری در انبارهای شهرداری خاک می
خورد اذعان داشت:اراده ای به دلیل دیدگاه بدبینانه و افراطی برای نصب این مجسمه ها در سطح شهر نیست.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر این که برای نصب تندیس و مجسمه در سطح شهر می بایست بازنگری صورت گیرد و استانداردهای مناسبی در این رابطه در نظر گرفته شود اظهارداشت:همه دستگاه ها و ارگان ها باید در رسیدن به ارزش های هشت سال دفاع مقدس و شناخت شهدا و زندگی آنها به نسل جوانی که از نزدیک جنگ را ندیده و لمس نکرده اند اهتمام گسترده تری ورزند.
وی تاکید کرد: نصب تندیس شهدا در جاودانگی شهیدان که در راه رسیدن به کمال والای انسانی و برای دفاع از ناموس و دین خود جان دادند، تاثیر بسیاری دارد چرا که با دیدن تصاویر شهدا مردم همیشه یاد آنها خواهند بود.
وی افزود: کسانی‌ که در عرصه فرهنگ ، هنر ، انقلاب و دفاع مقدس وارد شده‌‌ و بخشی از وجود خود را وقف مباحث هنری و فرهنگی و دفاع از ارزش های دفاع مقدس کرده اند، بی‌شک برای ملت ” درهر مقوله ای باید کارشناس مربوطه نقطه نظراتش را اده دهد به طوری که کار را به اصلش بسپاریم “
ما دارای قرب و احترام بالایی هستند و وظیفه ما است که برای پاسداشت ایثارگری ” درهر مقوله ای باید کارشناس مربوطه نقطه نظراتش را اده دهد به طوری که کار را به اصلش بسپاریم “ آنان فرهنگ ایثار
و شهادت را در جامعه ترویج دهیم.
نصر با بیان این که نباید در مباحث هنری و فرهنگی به هرکسی اجازه دهیم اظهار نظر نماید ادامه داد:درهر مقوله ای باید کارشناس مربوطه نقطه نظراتش را ارائه دهد به طوری که کار را به اصلش بسپاریم.
وی با اشاره به این که برخورد افراط گونه به مباحث منجر به مخدوش شدن ارزش ها می شود ادامه داد:این موضوع منجر به بی رمق شدن شهر می گردد این در حالی است که زیبایی و منظر شهری رسالت مدیریت شهری است و المان ها و مجسمه های شهری از سازه های مناسب در این زمینه محسوب می شود.
وی تاکید کرد: با حفظ ارزش های دینی و ملی می توان تندیس های در سطح شهر نصب کرد تا علاوه بر زیبا سازی منظر شهری شاهد انتقال پیام های تربیتی ،آموزشی ، مذهبی و دینی و هنری باشیم.

 

امان از خشک مقدس بازی های بعضی ها.واقعاً بعضی افکار از مسئولان دیده می شه که جز تعجب چیزی برای آدم نداره.گیر دادن به نصب مجسمه آخه دیگه یعنی چی؟خجالت نمی کشند؟تموم هویت تاریخ و فرهنگ را می خواند از بین ببرند و حذف کنند که چی؟این مملکت اگه به اینجا رسیده نتیجه زحمت خیلی از همین مشاهیر بوده.چیزی که الان ما به ارث بردیم و آقایون صاحبش شدند روی پایه های همین ها ساخته شده.مشاهیر تاریخ ایران مثل کورش چه دشمنی و تضادی با دین ما داره.این مملکت اگه الان دینش اسلام هست و ما ایرانی مسلمون هستیم زحمت حفظ و حراستش را همون شاهان گذشته کشیدند.اون زمان نوع حکومت داری و عرف شاهنشاهی بوده حالا مردمی و دین مداری.کسی گفته اگه تندیس کوروش مثلاً نصب بشه یعنی ما دیگه مسلمون نیستیم؟همه ما ایرانی ها اگه شجره نامه مون تهیه بشه قطعاً به افرادی می رسه که شاید زمانی دین آسمانی نداشتند ولی جنس ما خدایی بوده.واقعاً حذف تاریخ،حذف مجسمه مشاهیر و ... جز کوته فکری بعضی ها چیز دیگه ای نیست.بعدشم مگه بده مفاخر کشورمون که الان بین مون نیستند جلوی چشم مون باشند و بهشون افتخار کنیم و سرلوحه زندگی مون قرارشون بدیم؟

به امید روزی که ارزش همه داشته هامون را داشته باشیم و حفظ شون کنیم.

[ ۱۳٩٠/٧/٢۳ ] [ ٧:۱٥ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

دیروز سی و سه پل وعده گذاشته بودم.زودتر رسیدم رفتم لب آب!!! بشینم.دیدم از کف رودخونه صدای آهنگ و حرف زدن تو بلندگو می یاد رفتم دیدم به مناسبت روز کودک کف رودخونه مراسم گرفتند.یه محوطه را بسته بودند و مردم کم کم دورش جمع شدند.گفتم ای روزگار.یه زمانی توی این رودخونه آب می گذشت مردم لبش می شستند کیف می کردند حالا باید کفش روی خاک های ترک خورده بایستند و شادی کنند!!!غافل از اینکه باید گریه کرد.

چند تا ژاپنی هم اومده بودند سی و سه پل عکس می نداختند.بیچاره ها از دیدن رودخونه پر آب ما محروم شدند.یعنی می شه بگی از دیدن عامل اصلی زیبایی اصفهان محروم شدند.

یعنی می شه دوباره زاینده رود پر آب بشه؟

[ ۱۳٩٠/٧/۱٧ ] [ ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

بعد از شکست 7 بر 0 فلسطین مقابل ایران مدیر مسئول روزنامه کیهان از این نتیجه گلایه مندی کردند و گفتند که چرا مساوی و یا لااقل با حداقل گل نبردید.ظاهراً آقای مدیر از اوضاع جنگ زده فوتبال ما خبر ندارند.جناب خب معلوم هست بازیکنان تیم ملی که تو قحطی موفقیت هستند این فرصت را غنیمت شمردند و عقده کشایی کردند.فوتبالی که معلوم نیست کی به کی هست؟همین زیر مجموعه فوتبالی شما اگه تیم ملی با یه گل می برد یا به قول شما مساوی می کرد خاک تیم ملی را به توبره نمی کشیدید؟یا سایر هم صنفی های شما؟والله معلوم نیست باید به کدوم ساز رقصید؟ببرند می گید چرا بردید ببازند می گید چرا باختید؟

بعدشم این حس ترحم شما نسبت به فلسطینی ها چندان حس قابل ستایشی نیست.خود فلسطینی ها قطعاً می دونند که فاصله فوتبال ایران با اون ها چقدر هست که از چنین باختی ناراحت نشند.بهتر نیست با واقعیت ها زندگی کنند؟

به هر حال من که امیدوارم روزی مردم فلسطین هم مثل مردم بقیه کشورها در راحتی نسبی هم که شده ولی در شهر و کشور خودشون زندگی کنند.در صلح و بدون جنگ.

[ ۱۳٩٠/٧/۱٧ ] [ ۸:٥٥ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

زمونه بدی شده.مردم بجای اینکه تو این وضع و سختی زندگی و خرج و مخارج بالا کمک هم باشند و به داد هم برسند تازه نمک رو زخم هم می شند.هر کی به اقتضای شغل خودش دیگری را اذیت می کنه.راننده تاکسی کرایه زیادتر می گیره بعد می ره دم مغازه بقالی خرید کنه مغازه دار جنسش را گرون تر به اون می ندازه.مغازه دار می ره برای خونه اش لوازم خونگی بخره اون یکی هم گرون تر به بقال می ندازه.لوازم خونگیه می ره یه اداره دولتی برای راه افتادن کارش باید شیرینی بده و خلاصه یه دوری ایجاد شده همه سر هم کلاه می ذارند.بعد هم توقع داریم زندگی گل و بلبل داشته باشیم.از ماست که بر ماست.

البته این از فرهنگی غلطی هست که از قدیم تو مملکت ما رواج پیدا کرده.اسم مون مسلمون هست ولی از صدتا نامسلمون بدتریم.برای هم جانماز آب می کشیم.بلایی نیست سر هم نیاریم.آخه خدا وکیلی این چه زمونه ایه؟این چه دینیه؟این چه انسانیتیه؟

خدایا ما را به حال خودمون رها نکن.

[ ۱۳٩٠/٧/۱٥ ] [ ٧:۱۸ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

خبرگزاری ایمنا: بزرگترین جراح مغز و اعصاب جهان با بیان این که به احداث شهرک سلامت در اصفهان خوش بین هستم، گفت: به اصفهانی ها تبریک می گویم که شهردار شهرشان فردی دانشگاهی و علمی است و به ندرت در دنیا چنین اشخاصی سکاندار شهرشان هستند.


سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۰ - ۱۴:۵۰
به گزارش ایمنا، پروفسور سمیعی در مراسم آغاز عملیات اجرایی اولین شهرک سلامت اصفهان با ابراز خرسندی جهت حضور در این مراسم افزود:اصفهانی ها از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار می باشند به طوری که شهردار شهرشان را فردی علمی و با تجربه برگزیده اند این در حالی است که در دنیا به ندرت شهردار شهری چنین ویژگی هایی دارد.
وی با اشاره به این که دکتر سقاییان نژاد ریاست دو دانشگاه مهم در کشور را برعهده داشته است ” مهمتر از موضوع سلامت در دنیا وجود ندارد و هرچه در این زمینه مسوولان تلاش کنند باز هم ناچیز است اما با توجه به مسوولان باتجربه و علمی شهر واستان اصفهان به احداث شهرک سلامت در این شهر خوش بین هستم. “
اذعان داشت: پذیرفتن مسوولیت یک ” مهمتر از موضوع سلامت در دنیا وجود ندارد و هرچه در این زمینه مسوولان تلاش کنند باز هم ناچیز است اما با توجه به مسوولان باتجربه و علمی شهر واستان اصفهان به احداث شهرک سلامت در این شهر خوش بین هستم. “ شهر بسیار کار سخت و دشواری است لذا لازم است به
اصفهانی ها تبریک بگویم که چنین فردی سکاندار شهرشان است چرا که این مهم برای آینده شهر موضوعی حیاتی است.
وی با بیان این که به طور حتم دکتر سقاییان نژاد با سابقه درخشانش جهت اعتلای علم و دانش اصفهان کوشش خواهد کرد ادامه داد:توسعه و آبادنی شهر به علم ودانش فرد- فرد مسوولان آن شهر وابسته است و علم ودانش باید حکومت کند.
بزرگترین جراح مغز و اعصاب جهان با تاکید بر نقش سلامت در زندگی افراد اظهارداشت: مهمتر از موضوع سلامت در دنیا وجود ندارد و هرچه در این زمینه مسوولان تلاش کنند باز هم ناچیز است اما با توجه به مسوولان باتجربه و علمی شهر واستان اصفهان به احداث شهرک سلامت در این شهر خوش بین هستم.
وی حضور افراد و پزشکان باتجربه را در شهرک سلامت اصفهان مهم خواند و افزود: بکارگیری افراد متخصص و باتجربه ارزش و منزلت این شهرک را دوچندان خواهد کرد ولی درصورت بروز کوچکترین اشتباهی به اهداف احداث این شهرک خدشه وارد خواهد کرد.
پروفسور سمیعی جایگاه اصفهان را از لحاظ داشتن افراد متخصص و باتجربه مهم دانست و تصریح کرد: امید است با حضور افراد با تجربه و کاردان در شهرک سلامت اصفهان اهداف مورد نظر تحقق یابد.
وی از عضویت در هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد و گفت: هنوز بنده عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نشده ام و این امر بیانگر زرنگی اصفهانی ها است!

[ ۱۳٩٠/٧/۱٢ ] [ ٦:٠٩ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

خبرگزاری ایمنا: دیشب بعد از ۷ سال از سوئد برگشتم به خانوادم سر بزنم، خیلی خوشحال بودم گفتم امروز برم لب آب خاطراتمو زنده کنم ، کلی عکس بگیرم برم به دوستام تو سوئد زیبایی های شهرمو نشون بدم، ولی وقتی چشمم به زاینده رود افتاد یه لحظه نفسم بند اومد، دیگه نمی تونستم حرف بزنم، نه حالام دیگه عکس نمی خوام از چی عکسی بگیرم از این ترک ها، یا از تابلو شنا ممنوع! نه این اصفهان من نیست!


دوشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۰ - ۰۸:۴۷

-سی و سه پل
-یه عکاس- یه مسافر
خانم عکس بگیرم،
-دیشب بعد از ۷ سال از سوئد برگشتم به خانوادم سر بزنم، خیلی خوشحال بودم گفتم امروز برم لب آب خاطراتمو زنده کنم ، کلی عکس بگیرم برم به دوستام تو سوئد زیبایی های شهرمو نشون بدم، ولی وقتی چشمم به زاینده رود افتاد یه لحظه نفسم بند اومد، دیگه نمی تونستم حرف بزنم، نه حالام دیگه عکس نمی خوام از چی عکسی بگیرم از این ترک ها، یا از تابلو شنا ممنوع! نه این اصفهان من نیست!
نگران نباش خانم من با فتوشاپ براتون پرش می کنم شما بیا عکس بگیر ببر به دوستات نشون بده!
-نه آقا من رودخانه فتوشاپی نمی خوام! من زنده رود واقعی رو می خوام!
-نه چطور ممکنه یه رودخونه با اون عظمت به یک رود مرده تبدیل بشه؟
-میگن خشکسالیه! چند ساله! کار و کاسبی ما رو هم کساد کرده!
-یعنی فقط خشکسالی این بلا رو سر زنده رود من آورده!
-نه خانم میگن خشکسالی! ولی شما برو یه سر شهرکرد، زنده رود واقعی رو اونجا ببین ، آب مثل چی فوران می کنه، شما برو خودت تا ته خط رو می گیری چه خبره!
- من که چند سالی ایران نبودم نمی دونم اینجا چه خبره؟
-فقط در حال حاضر ترجیح میدم برم خونه! تا اعصابم بیشتر از این خورد نشده!
-دیگه طاقت ندارم ترک های زنده رود یا نه این مرده رود رو ببینم!
...زن همین جورکه داشت زیر لب غر می زد رفت....
...................................
- اول خیابان چهارباغ بالا ، روبروی ساندویچ فروشی
- -یه زن و مرد سالخورده مسافر
خانم غر می زد آخه اصفهان بدون زاینده رود! آدم دلش می گیره!
ناراحت نباش ناهار خوردیم میرم جنوب!
نه اونجا الان گرمه!
میگن شهرکردم خیلی خوش آب هواست، اول بریم اونجا!
باشه بخور پس زودتر بریم ....

.............................
پشت چراغ قرمز ، خیابان توحید
نه بابا از این طرف نرو!
چرا عزیزم مگه نمیخوایم بریم خونه مادربزرگ!
چرا ولی یه طرف دیگه برو!
چرا آخه!
نمی تونم، نمی تونم دیگه نمی تونم رودخونه رو ببینم!
وقتی ترک های زنده رود می بینم دل میخواد جیغ بکشم!
آخی دخترم می دونم ولی چاره ای نیست باید از این طرف بریم!
ولی بابا ناراحت نباش میگن آبان رودخونه باز میشه!
آره شنیدم ولی چه فایده!
برای چند وقت می خوان آبو باز کنند!
یک ماه، دو ماه ، یک سال!
من می دونم زنده رود به ته خط رسیده!

[ ۱۳٩٠/٧/۱۱ ] [ ٧:٤٦ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

خبرگزاری ایمنا: طرفه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان اعلام کرد: با توجه به خشکسالی های شدید سه سال گذشته و کاهش ۳۴ درصدی میزان بارندگی و میزان ورودی به سد زاینده رود در سال جاری، اهداف تأمین آب در بخش های شرب، صنعت، باغات و حفظ ذخیره جهت تخصیص آب کشت پاییزه بر اساس برنامه تصویبی در حوضه زاینده رود مدیریت شده است.


یکشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۵
وی افزود: کل میزان ورودی آب به سد زاینده رود در سال آبی ۹۰-۸۹ حدود ۹۰۰ میلیون متر مکعب بوده که در مقایسه با سال گذشته ۲۷% و نسبت به میانگین درازمدت ۳۷% کاهش داشته است اما با این وجود تأمین آب ۴۰ شهر و ۲۰۰ روستای استان اصفهان به صورت کامل انجام گرفته و آبرسانی به شهرستان های کاشان، شهرهای استان یزد، صنایع بزرگ و استراتژیک و باغات غرب اصفهان با مقداری کاهش طبق برنامه مدیریت شده و با در نظر گرفتن حقوق کشاورزان، ذخیره سد زاینده رود جهت شروع کشت غله پاییزه کشاورزان شرق اصفهان نیز حفظ. گردیده است.
وی همچنین زمان باز کردن آب جهت کشت پاییزه و جاری شدن آب در زاینده رود را اواسط آبانماه سال جاری اعلام کرد.
لازم به ذکر است میزان بارندگی در سرشاخه های زاینده رود(چلگرد) درسال آبی ۹۰-۸۹، ۹۸۱ میلیمتر بوده که نسبت به سال گذشته ۲۴% و نسبت به میانگین درازمدت ۳۲% کاهش داشته است و ذخیره سد زاینده رود با ۴۸ درصد کاهش نسبت به میانگین دراز مدت، در پایان سال آبی ۹۰-۸۹، ۴۴۴ میلیون مترمکعب می باشد.

[ ۱۳٩٠/٧/۱٠ ] [ ٦:۱٠ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

نمی دونم توی شهرهای دیگه ایران وضعیت رعایت قوانین چطور هست ولی می دونم تو اصفهان افتضاح هست.

فکر می کنم دو دلیل برای عدم رعایت قانون می تونه باشه.یکی ناآگاهی از فلسفه وضع قوانین و حتی خود قوانین و دوم خودخواهی افراد.

یه مثال ساده و ملموس.خط عابر پیاده در چهارراه ها را در نظر بگیرید.تو اصفهان اکثر ماشین ها فکر می کنند آخرین نقطه خط عابر پیاده محل توقف پشت چراغ قرمز هست.خب پس عابر از کجا باید رد بشه.از وسط چهارراه؟!!!ماشین باید پشت خط عابر پیاده بایسته تا عابر از روی خطوط رد بشه.این حق عابر هست که اکثراً نادیده گرفته می شه.

از طرف دیگه وقتی که ماشین ها در حال عبور از خیابون هستند مردم می زنند وسط خیابون و از فرصت زمانی ماشین ها برای عبور از چراغ سبز می دزدند.بله دزدی از حق ماشین ها!!!خب اینطوری هم عابر حق ماشین ها را می گیره.بارها دیدم به خاطر این عدم رعایت قانون ماشینی که می تونسته از چهارراه عبور کنه دوباره پشت چراغ قرمز گیر کرده و چند دقیقه معطل شده.والله فهم این قوانین سخت نیست.

یا خطوط عابر وسط خیابون ها که باید محل امن عابران باشه تازه محل خطر مرگ عابران هست.چرا؟چون ماشین ها فکر می کنند تو رالی هستند و باید از عابر زودتر رد بشند.پس نزدیک خط عابر بیشتر گاز می دند!!!عجب.اینجاست که عابر یا باید از حقش بگذره یا جونش را بذاره کف دستش و روی خطوط بدوه.

مسخره نیست؟واقعاً چرا ما اینقدر قانون گریز هستیم.

یه صحنه جالب را تو ذهن تون مجسم کنید تا حرف های من تو این مطلب تموم بشه.فرض کنید یه دوربین داره از بالا خیابون را نشون می ده.بارها شنیدیم می گند از وسط خطوط حرکت کنید.اما ماشین های ما مواج از همه جا رد می شند.مثل مار.تازه تو یه خیابون 3 بانده تا 5 تا ماشین کنار هم رد می شه.واقعاً قانون گذاران که غربی ها هستند دل درد داشتن این قوانین را وضع کردند.مایی که دم از بدبختی های کشورمون می زنیم و اون طرف را مدینه فاضله می دونم خب لااقل مثل اون طرفی ها رفتار کنیم شاید نیمچه مدینه فاضله ای هم نصیب مون شد!؟

[ ۱۳٩٠/٧/٩ ] [ ٦:۱۳ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

من با توجه به علایق خودم در حال حاضر سه تا وبلاگ دارم:

1-فوتبال اصفهانی:که تو اون نظراتم را در مورد فوتبال اصفهان ارائه می کنم و همینطور اخبار مهم و جالب پیرامون فوتبال اصفهان را هم درش قرار می دم.

از کلیه دوستانی که وبلاگ در مورد فوتبال دارند و علاقه مند به تبادل لینک هستند دعوت به همکاری می کنم.

 

2-دیدگاه اصفهانی:توی این وبلاگ نظراتم را در مورد مسائل مختلف می نویسم.لابلای اون ها هم اخبار جالب را هم منتشر می کنم.

از کلیه دوستانی که وبلاگ در زمینه های مختلف دارند و علاقه مند به تبادل لینک هستند دعوت به همکاری می کنم.

 

3-مدیریت اصفهانی:از اونجا که به مدیریت و زمینه های مختلف اون علاقه مند هستم یه وبلاگ هم در مورد مدیریت ایجاد کردم تا نظراتم ، تجارب و دیده هام را در مورد مدیریت در کشورم و به خصوص شهرم اصفهان درش منعکس کنم.

از کلیه دوستانی که وبلاگ در مورد مدیریت و رشته های مختلف اون دارند و علاقه مند به تبادل لینک هستند دعوت به همکاری می کنم.

[ ۱۳٩٠/٧/۸ ] [ ۱۱:۳٠ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

این گفته رئیس شورای شهر اصفهان واقعاً جالبه:

می گویند یادمان رفت برای پروژه اجلاس ردیف بودجه قرار دهیم!
   
خبرگزاری ایمنا: رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به این که ردیف بودجه ای برای پروژه سالن اجلاس در نظر گرفته نشده است، گفت: یکی از مسئولان تصمیم گیری کشور می گوید یادمان رفت برای پروژه سالن اجلاس بودجه ای در نظر بگیریم.

برای اصفهانی جماعت و کلاً مردم ایران تبعیض بین تهران با بقیه شهرهای ایران چیز غریبی نیست.اصفهان از این نمونه ها زیاد داشته و خواهد داشت.ورزشگاه نقش جهان،مترو اصفهان،رودخانه زاینده رود و جدیدترین شون هم سالن اجلاس هست.خیلی جالبه.پروژه هایی که ملی هست و بودجه اش دست تهران هست همیشه خدا لنگ می زنه ولی پروژه های شهری همیشه خوب پیش رفته.بی عدالتی چیز عجیبی تو کشور ما نیست.اینم روی بقیه.

نزدیک یکسال مسئولان شهری و استان داری مشغول مذاکره برای انتقال مدیریت ورزشگاه نقش جهان به خود اصفهان بودند که توی آخرین جلسه تهرانی ها باز زدند زیر همه چی و گفتند باید دست خودشون باشه.خدا ازشون نگذره که ما نمی گذریم.

رودخونه زاینده رود را خشکوندند بعد انداختند گردن خشکسالی.آقایون رودخونه زاینده رود رودخونه دائمی نبوده که حالا سر خشکسالی خشکیده باشه.زاینده رود ماهیتاً رودخونه فصلی هست ولی به خاطر سرچشمه و تونل کهرنگ آب تقریباً همیشه توش جاری بود.این رودخونه تو زمان شاه عباس هم وضعش همینجور بود اما خشک نبود.نقل هست با اسب از توش می رفتند.همون زمان شاه عباس قصد کندن تونلی برای انتقال آب از سرچشمه فعلی را داشته که نتونسته انجامش بده.شنیدید می گند اول چاه را بکن بعد منار را بدزد.سر زاینده رود چاه نکنده منار را دزدیدند شد این.هر کی اومد سر کار یه حالی به همشهری های خودش داد.یکی برد یزد،یکی برد کرمان،یکی برد کاشان حالا هم می گند ظاهراً رفته قم.راست و دروغ این آخری پای کسایی که نقل کردند ولی قبلی ها درست هست.یکی نیست بگه بندگان خدا،خیرین اول تونل های دیگه را تموم می کردید بعد آبش را خیرات می کردید؟چقدر تظاهر و خودنمایی؟به چه قیمتی؟روح و روان اصفهان را نابود کردند به قیمت خودنمایی جلوی مردم.تو این مملکت کم آب شیرین هدر می ره که افتادید به جون زاینده رود؟

از اون طرف هم چهارمحالی های محترم که خونه اولشون اصفهان هست ولی بعضی وقت ها تو شهر و دیار خودشون هستند آب را دارند بیش از حد نیازشون بر می دارند.مردمون مومن خوبه اینقدر ریختید تو اصفهان و این کار را می کنید.انصاف هم خوب چیزیه؟اونجا که هر جا کلنگ بزنی ازش آب می زنه بیرون چرا این کار را می کنید؟این رفتار ما عصر بدویت هست که سر آب با هم دعوا و کشت و کشتار داشتند.زشته به خدا.البته اینم مطمئناً آتیشی هست که از گور تهران بلند می شه.البته تهران می گم منظور مردم تهران نیست متولیان طماع و شهرت طلب تهران هست که به اسم پایتخت هر کاری می خواند می کنند.چوب خدا صدا نداره.آخرش باید جواب پس بدند.

[ ۱۳٩٠/٧/٥ ] [ ۱۱:۱۱ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

خبرگزاری ایمنا: شهردار منطقه چهار اصفهان از تبدیل کوه نخودی به قطب گردشگری بین المللی خبرداد و گفت: در این کوه علاوه بر احداث پارک جنگلی و باغ تندرستی بزرگترین شهربازی خاورمیانه نیز در ان ساخته می شود.


سه شنبه ۵ مهر ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۴
 به گزارش ایمنا، علی رضا پرهام با اعلام این خبر اظهار داشت: شهربازی بزرگ اصفهان با عنوان شهر رویا ها در شمال غربی کوه نخودی ساخته می شود که از لحاظ وسعت بزرگترین شهربازی خاورمیانه خواهد بود همچنین احداث منبع آب ۷۰ هزار لیتر متر مکعب وساخت ۳ هتل ۱۰ طبقه۴ ستاره و ساختمان تجاری ۷ بلوک در ۴طبقه و ۴ هتل چهار طبقه در کنار این شهربازی پیش بینی شده است.
وی با تاکید بر این که در آینده ای نزدیک کوه نخودی همانند کوه صفه به قطب گردشگری تبدیل خواهد شد ادامه داد: این کوه در سه بخش پارک کوهستانی ، جنگلی و طبیعی تقسیم شده که احداث پارک جنگلی شرق در پایین این کوه قراردارد و غرب آن باغ تندرستی می باشد که در سه لاین مسیر دوچرخه سواری در آن تعبیه شده همچنین در آینده پیست دوچرخه سواری بین المللی در این باغ احداث می شود.
شهردار منطقه ۴با اشاره به اقدامات انجام شده در کوه نخودی تصریح کرد: در این مرکز طیف وسیعی از جاذبه های تفریحی به کمک مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا در اختیار همشهریان و میهمانان قرار خواهد گرفت.
پرهام با اشاره به این که این کوه در آینده ای نزدیک به فضای تفریحی مناسبی برای شهروندان تبدیل می شود افزود: این پروژه عظیم در فضایی به مساحت ۸۰۰هکتار از شرق به کارخانه بازیافت و بلوار رضوان، غرب به خوراسگان ،شمال به میدان مرکزی میوه و تره بار و از جنوب به بلوار ارغوانیه ختم می شودشهردار منطقه ۴ اصفهان ادامه داد: پیست دوچرخه سواری، موتور و خودرو سواری در این مرکز تفریحی در نظر گرفته شده است.

[ ۱۳٩٠/٧/٥ ] [ ۱۱:٠٧ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

این روزها و بهتره بگم سال های اخیر هیاهوی زیاد بر سر عبور مترو از خیابان چهارباغ و نزدیکی پل سی و سه پل و ... بوجود اومده.نمی دونم کی مملکت ما کارهاش رو اصول می شه و از لحظه ای کاری خارج می شه.

پروژه متروی اصفهان سال ها پیش شروع شد.شاید از اون موقع تا حالا بیش از 15 سال گذشته.امکان سنجی و بررسی های اولیه را یادم هست که خارجی ها و اگه اشتباه نکنم استرالیایی ها انجام دادند.یعنی اون ها نمی دونستند که محور چهارباع یه محور تاریخی هست و باید مسیر دیگه ای را انتخاب کنند؟یا اینکه نمی دونستند بستر رودخانه خاکش فلان هست و امکان ریزش داره و از این قبیل حرف ها؟چرا دلسوزان آثار تاریخی اون موقع که باید جلوی کار را نگرفتند که حالا که میلیاردها پول تو این پروژه هزینه شده صدای اعتراض شون در اومده؟چرا همیشه ما ایرانی ها وقتی به مشکل می خوریم یاد اعتراض می یوفتیم؟چرا از قبل فکر همه چیز را نمی کنیم؟

امیدوارم که برای آثار تاریخی در مسیر مترو اتفاقی نیوفته ولی اگه افتاد همون کسایی که الان صدای اعتراض شون در اومده کم از بقیه مقصر نیستند.امیدوارم گروه های فعال در زمینه محیط زیست و فرهنگ و تاریخ درس بگیرند و از حالا به فکر آینده باشند.البته بحث گروه های مردمی یا NGO ها هم یه موضوع دیگه است که در آینده در موردش بیشتر حرف می زنم.

[ ۱۳٩٠/٧/۳ ] [ ٧:٤۳ ‎ب.ظ ] [ محمد ]

این روزهای آخر سال اصفهان کماکان مملو از مسافران است.از جاهای مختلف ایران آخر تابستون را اومدند به اصفهان و ان شا الله که با خاطراتی خوش برگردند به شهرشون و مشغول کار و تحصیل بشند.

شخصاً معتقد هستم اصفهان متعلق به همه مردم ایران هست و همه باید از زیبایی هاش استفاده کنند و لذت ببرند.البته امیدوارم که نظافت شهر را هم حفظ کنند.

اصفهان واقعاً شهر زیبایی هست و اصفهانی ها عاشق شهرشون هستند.کمتر اصفهانی ای را می شه دید که تو سفر به جاهای دیگه ایران رضایت کامل داشته باشه.چون خود اصفهان نسبت به نقاط مختلف کشور همه جور امکانات و تفریحاتی را داره.البته در چارچوبه های قوانین کشورمون.به همین دلیل سفر برای اصفهانی ها صرفاً عوض کردن آب و هوایی هست و رفع روزمرگی.

معتقدم اصفهانی ها به شکرانه داشتن شهری به این بزرگی و زیبایی باید خیلی بیشتر از سایر ایرانی ها تلاش کنند کما اینکه اصفهانی ها تو جنگ تحمیلی به جرات می شه گفت رده اول را در اختیار گرفتند.بیشترین تعداد جانباز در ایران و جز بیشترین تعداد شهدا برای کشور شاید چیزی جز شکرگذاری به خاطر اصفهانی بودن نیست.

امیدوارم که مسئولان کشور به همه نقاط کشور به دید یکسانی نگاه کنند تا توسعه یافتگی به طور همسانی صورت بگیره و هر استانی و شهری برای خودش یه مکان تفریحی و دیدنی باشه.

ایران دوستت دارم.اصفهان عاشقتم.

[ ۱۳٩٠/٧/٢ ] [ ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ ] [ محمد ]

سلامی چو بوی خوش آشنایی،

این سومین وبلاگ از نوع اصفهانی هست که راه انداختم.بعد از "فوتبال اصفهانی" و "مدیریت اصفهانی" حالا نوبت به "دیدگاه اصفهانی" رسید که فکر می کنم وبلاگ پرباری باشه حداقل برای خودم.تو این وبلاگ قصد دارم نظراتم را راجه به موضوعات مختلف بیان کنم.اگه کسی بخونه و براش جالب باشه که عالیه وگرنه حداقلش درد دل های خودم را اینطوری نوشته ام.

خدایا به امید تو

[ ۱۳٩٠/٧/٢ ] [ ۱۱:٠٠ ‎ق.ظ ] [ محمد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
لینک های مفید
Online User

Powered by WebGozar